Sala egzaminów teoretycznych Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie zajmuje się egzaminowaniem kierowców i kandydatów na kierowców zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach z dnia 28 czerwca 2019 r. oraz rozporządzeniem ministra infrastruktury i budownictwa z dnia 4 marca 2016 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców. Przepisy te obejmują szczegółowo zagadnienia związane z procedurą przeprowadzania szkolenia kandydatów na kierowców w ośrodkach szkolenia oraz warunków i kryteriów przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie przeprowadza ponadto testy kwalifikacyjne oraz wydaje świadectwa kwalifikacji zawodowej kierowców, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym oraz rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie szkolenia i egzaminowania kierowców wykonujących przewóz drogowy.

 

>>> Informacja o zasadach egzaminowania w okresie rygorów i ograniczeń związanych ze stanem epidemii

>>> Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w procesie egzaminowania

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.