Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie.

Daty publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: 2008-09-01.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2014-08-15.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

Treści wymienione poniżej są niedostępne z następujących powodów:

 • Nieproporcjonalne obciążenie
  Wymóg zmiany rozmiaru tekstu do 200% bez użycia technologii wspomagających oraz bez utraty treści lub funkcjonalności (kryterium 1.4.4 wytycznych dla dostępności treści internetowych 2.1 stosowanych dla stron internetowych i aplikacji mobilnych w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych) nie został zaimplementowany. Niniejsza strona internetowa wykorzystuje szablon w systemie zarządzania treścią Joomla. Dostępne szablony nie implementują tej funkcjonalności (za wyjątkiem standardowego szablonu dostarczonego z systemem, który jednak nie spełnia naszych wymagań jakościowych).
  Zaimplementowano rozwiązanie alternatywne. Po wskazaniu ikony skalowania znajdującej się powyżej menu strony internetowej pojawia się informacja o możliwości skalowania zawartości strony w menu przeglądarki internetowej lub za pomocą klawiszy klawiatury komputerowej.
  Dążymy do tego, aby powyższa funkcjonalność została w najbliższej przyszłości zaimplementowana.

Ocena zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia 2020-09-01.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny dokonanej przez podmiot publiczny.
Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu 2022-03-22.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki internetowej.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Jarosław Zakrzewski, tel. 65 525 51 26, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wszelkie nieprawidłowości w zakresie zgodności oraz żądania zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej albo o jego udostępnienie za pomocą alternatywnego sposobu dostępu należy zgłaszać poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Treść wiadomości powinna zawierać:

 1. dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem lub wskazaniem nieprawidłowości;
 2. wskazanie strony internetowej lub elementu strony, którego dotyczy żądanie;
 3. wskazanie sposobu kontaktu z osobą występującą z żądaniem;
 4. wskazanie alternatywnego sposobu dostępu, jeżeli dotyczy.

W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub wskazanego elementu strony internetowej, wskazanych w żądaniu albo w przypadku odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu przez osobę występującą z żądaniem, osoba ta ma prawo do złożenia skargi w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Skarga do dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie powinna zostać wysłana na adres:
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, ul. Opalińskich 1a, 64-100 Leszno lub na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dostępność architektoniczna

 • Dojazd do siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie, ul. Opalińskich 1a.
  Z dworca kolejowego można dojechać autobusami linii 3 lub 10 do przystanku na ul. Narutowicza (Teatr Miejski), ok. 250m od siedziby WORD. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod nr tel. 608 045 405 lub pobierając plik z rozkładem na stronie https://mzk.leszno.pl/rozklad-jazdy-pdf.
 • Dostępność wejścia.
  Do drzwi wejściowych prowadzą schody z pochylnią dla wózków inwalidzkich. Nie jest możliwy samodzielny wjazd pochylnią. Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 65 525 51 24 w celu uzyskania pomocy pracowników WORD.
 • Dostępność parkingu.
  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie nie posiada parkingu dla klientów. Możliwe jest jednak pozostawienie samochodu na parkingu dla pracowników (wjazd znajduje się po lewej stronie przed bramą wjazdową do ośrodka). Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 65 525 51 24 w celu otwarcia bramy parkingowej.
 • Dostępność toalety.
  Toaleta dla klientów znajduje się na parterze budynku. Jest ona przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
 • Informacja o prawie wstępu z psem asystującym.
  Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
 • Informacja o dostępności tłumacza języka migowego.
  Tłumacz języka migowego jest dostępny. Prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie pod nr tel. 65 525-51-24 lub wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Inne udogodnienia.
  W Biurze Obsługi Klienta jest dostępna pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących.

Informacje dodatkowe.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.