W środę, 26 kwietnia, przy remizie OSP w Święciechowie odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu przeznaczonego  na wyposażenie samochodu ratowniczo-gaśniczego, jaki w najbliższym czasie otrzyma jednostka. Przypomnijmy, że na początku marca ubiegłego roku, tuż po wybuchu wojny w Ukrainie, druhowie z OSP Święciechowa podjęli decyzję o przekazaniu samochodu STAR 24 dla strażaków z Ukrainy. W dniu 4 marca 2022 roku samochód wraz z innymi pojazdami z woj. wielkopolskiego został odebrany przez stronę ukraińską. 
Obecnie jednostka ze Święciechowej oczekuje na nowy wóz bojowy kompletując w międzyczasie jego wyposażenie.
W ramach wspierania działalności statutowej WORD Leszno przekazał strażakom ze Święciechowej torbę PSP R 1.
Na mocy trójstronnego porozumienia o współpracy edukacyjno - wychowawczej, zawartego pomiędzy WORD Leszno, OSP Święciechowa i Szkołą Podstawową w Święciechowej, OSP Święciechowa otrzymała również defibrylator szkoleniowy AED i fantom a szkoła zestaw znaków drogowych do prowadzenia zajęć z zakresu wychowania komunikacyjnego.
W trakcie spotkania strażacy odebrali też od sponsorów między innymi węże strażackie oraz motopompę. 
W spotkaniu udział wzięli: wójt gminy Święciechowa – Marek Lorych, Komendant Miejski PSP w Lesznie – młodszy brygadier Sebastian Kozłowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie – Jarosław Sobczak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Święciechowie – Mirosław Grzelczyk, pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Gminy – Weronika Bartkowiak oraz przedstawiciele firmy FOGO – Błażej Piotrowski i firmy Euro-Comfort – Magdalena Maćkowiak. 
W trakcie spotkania Komendant Miejski PSP w Lesznie i dyrektor  Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie wielokrotnie podkreślali  ważną rolę OSP Święciechowa w budowaniu bezpieczeństwa kierowców na leszczyńskim odcinku drogi S5.

 

Dyrektor WORD w Lesznie Jarosław Sobczak

 

Naczelnik OSP w Święciechowie Wojciech Konatowski

 

 

Wspieramy OSP Święciechowa

 

Wspieramy OSP Święciechowa

 

Wspieramy OSP Święciechowa

 

Wspieramy OSP Święciechowa

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.