Pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie oraz Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie w Szkole Podstawowej nr 2  w Lesznie odbyła się X edycja Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
Udział w konkursie wzięło 7 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 3, 4, 5, 10 i 12. 
Drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach. Zadania konkursowe obejmowały sprawdzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę ogólną z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 
W części praktycznej jury konkursu sprawdzało wiedzę uczestników z zakresu praktycznej znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy np. poszkodowanym w wypadkach drogowych.
Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą znajomością zasad udzielania pomocy  poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach i zdarzeniach, w tym w zdarzeniach drogowych, ale największą wiedzę zaprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10. Drugie miejsce w konkursie zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1, a  miejsce trzecie przypadło drużynie gospodarzy z "Dwójki".
Nagrodę specjalną za bezbłędnie rozwiązany test otrzymała Amelia Wróblewska ze Szkoły Podstawowej nr 4.

 

X Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Szkół Podstawowych z terenu Miasta Leszna

 

X Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Szkół Podstawowych z terenu Miasta Leszna

 

Sprawdzanie praktycznej znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy

Sprawdzanie praktycznej znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.

 

Sprawdzanie praktycznej znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy

 

Wręczenie nagród

Wręczenie nagród.

 

Wręczenie nagród

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.