Policja  WORD Straż Pożarna 
 
Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa 
Urząd Miasta Leszno Projekt realizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna

 

Szanowni Państwo,

Projekt Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa jest wspólną inicjatywą służb i instytucji funkcjonujących na terenie miasta Leszna, których zadania statutowe mieszczą się w obszarach związanych z bezpieczeństwem. Będzie on realizowany wspólnie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie, Komendę Miejską Policji w Lesznie oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

Zajęcia Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa odbywać się będą w Komendzie Miejskiej Staży Pożarnej w Lesznie. Rozpoczną się w miesiącu maju 2019r. i odbywać się będą cyklicznie, w terminach uzgodnionych z placówkami oświatowymi.
W pierwszym okresie działania Akademii, oferta kierowana jest do dzieci z klas III szkół podstawowych z terenu miasta Leszna.
Projekt ma za zadanie upowszechniać wśród dzieci wiedzę dotyczącą właściwych zachowań w obliczu zagrożeń i zdarzeń nadzwyczajnych.

Każde zajęcia podzielone będą na dwa bloki, teoretyczny i praktyczny.W części teoretycznej dzieci zapoznają się z zasadami funkcjonowania służb ratunkowych, nabędą umiejętności współpracy i współdziałania z funkcjonariuszami policji i straży pożarnej. Podczas zajęć teoretycznych dzieci będą miały możliwość nabycia umiejętności wzywania służb, udzielenia właściwych informacji dyspozytorom oraz kształtowania innych zachowań wynikających z zaistniałych zagrożeń. Zajęcia obejmą również zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.

W części praktycznej dzieci sprawdzą nabytą wiedzę w formie praktycznych ćwiczeń przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego.

Zajęcia prowadzić będą funkcjonariusze Straży Pożarnej, Policjanci oraz pracownicy WORD.
Po zakończeniu zajęć wszystkie dzieci otrzymają upominki oraz certyfikaty ukończenia Akademii.

Szczegółowe założenia projektu: Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa.

 Mieczysław Kraśniański
Pełnomocnik ds. BRD
   Zbigniew Czerwiński
Starszy Spec. ds. Szkoleń

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie
tel. 65 525 51 31, 65 525 51 26

Partnerzy projektu:

Gazeta ABC, Agencja Reklamowa WAR, Radio ESKA, Telewizja Leszno, Radio ELKA

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.