Dnia 16 maja 2023 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie rozegrano pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewody Wielkopolski Finał Wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 

Konkurs rozegrano w dwóch grupach wiekowych:

  • pierwsza grupa wiekowa 10-12 lat - wystartowały 26 drużyny,
  • druga grupa wiekowa powyżej 12 lat - wystartowało 28 drużyn.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w czterech konkurencjach:

  • TEST - część teoretyczna turnieju polegała na rozwiązywaniu przez zawodników testu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym,
  • MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO - jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, wylosowaną trasą, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego,
  • TOR SPRAWNOŚCIOWY - uczestnicy zawodów musieli wykazać się jak największą precyzją w pokonywaniu przygotowanego toru rowerowego zawierającego osiem przeszkód,
  • UDZIELANIE POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.
     

W grupie wiekowej 10-12 lat zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Czarnkowie, drugie miejsce zajęła Katolicka Szkoła Podstawowa w Złotowie, zaś trzecie Szkoła Podstawowa w Rychwale. Drużyny otrzymały puchary Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Tuż za podium znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie, reprezentująca powiat kościański.
W grupie wiekowej powyżej 12 lat zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kostrzynie, drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Gieczu, zaś trzecie Szkoły Podstawowej w Sypniewie. Drużyny otrzymały puchary Wojewody Wielkopolski.
Czwarte miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Grąblewie, reprezentująca powiat grodziski.
Dla najlepszych zawodników finału w poszczególnych grupach wiekowych Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, ufundował okolicznościowe puchary. W grupie młodszej najlepszy wynik uzyskał uczeń  Szkoły Podstawowej w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie. Najlepszym zawodnikiem w grupie powyżej 12 lat był uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Rawiczu-Sarnowie (powiat rawicki).
Wszyscy uczestnicy finału oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali nagrody.

 

Finał Wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

Jazda rowerowym torem przeszkód.

Jazda rowerowym torem przeszkód.

 

Jazda po miasteczku ruchu drogowego.

Jazda po miasteczku ruchu drogowego.

 

Finał Wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

Finał Wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.