Zniesienie obostrzeń COVID-owych dało możliwość ponownego korzystania z możliwości spędzania czasu na rowerze. Szybko wypełniły się cyklistami ścieżki i trasy rowerowe. W reakcji na te zmiany zmodyfikowaliśmy założenia Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa.
W programie pojawiły się elementy promujące poprawę bezpieczeństwa kolejnej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakim są rowerzyści. Na turniejach wiedzy BRD, na Finale Wojewódzkim Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego a także na różnego rodzaju rajdach rowerowych oraz imprezach promujących aktywne formy spędzania czasu na rowerze, w ramach promocji Projektu, pojawiły się apteczki LAB.
Do grupy ambasadorów naszego programu dołączyli również Strażnicy Miejscy i Policjanci z naszego regionu. Dziś nasze apteczki używane są przez patrole rowerowe Straży Miejskiej w Lesznie i Poznaniu a także przez Policjantów z Rawicza.
To ważne, że poprzez wspólne działanie możemy poprawiać poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

 

Leszczyńscy strażnicy miejscy z rowerami wyposażonymi w apteczki.

 

Rower z apteczką

 

Apteczka

 

Policjantka z Rawicza.

 

Strażniczki miejskie z Poznania z rowerami wyposażonymi w apteczki.

 

Strażnik miejski z Poznania z rowerem wyposażonym w apteczkę

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.