Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Obrońców Wybrzeża w Lesznie oraz Stowarzyszeniem PL18  zorganizował dla szkół podstawowych z terenu miasta Leszna konkurs plastyczny - Bezpieczny Leszczyniak.

Konkurs adresowany był do wszystkich klas szkół podstawowych. Miał na celu kształtowanie bezpiecznych  zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i używania defibrylatorów AED.

Konkurs był konkursem dwustopniowym. Pierwszy etap odbywał się na terenie szkoł, gdzie spośród wszystkich prac szkolne komisje wyłoniły 9 najlepszych prac, w trzech kategoriach wiekowych.  W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe.

Konkurs realizowany był pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Finał konkursu z udziałem laureatów odbędzie się w leszczyńskim Ratuszu.  Wyróżnieni uczniowie oprócz nagród otrzymają również okolicznościowy kalendarz 2020 zawierający nagrodzone prace.

Plakat konkursu Bezpieczny Leszczyniak

Zdjęcie prac konkursowych

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.