W Szkole Podstawowej nr 13 im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie odbyła się uroczystość uruchomienia pierwszego zewnętrznego defibrylatora AED, umieszczonego na obiektach należących do miasta Leszna.
Urządzenie zakupiła Rada Rodziców a skrzynkę zewnętrzną ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie.
Współpraca pomiędzy WORD Leszno a Szkołą jest realizowana w ramach porozumienia o wspólnym działaniu na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, rodziców i innych użytkowników ruchu drogowego w rejonie szkoły.
Wsparcia dla inicjatywy udzieliło też Stowarzyszenie PL 18, propagujące ideę umieszczania w przestrzeni publicznej defibrylatorów AED. Członkowie Stowarzyszenia przeszkolili  społeczność szkolną w użytkowaniu urządzenia i przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy.
Jak powiedział Sekretarz Miasta Leszna Pan Maciej Dziamski - urządzenie będzie służyć nie tylko społeczności szkolnej ale wszystkim mieszkańcom, a takie działania wpisują się w politykę miasta w zakresie poprawy bezpieczeństwa jego mieszkańców.   

Zdjęcie defibrylatora na ścianie budynku

Zdjęcie grupy osób obserwujących wyjmowanie defibrylatora ze skrzynki na ścianie budynku szkoły

Zdjęcie z pokazu uruchomienia defibrylatora

Zdjęcie pokazujące użycie defibrylatora przez uczestników

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.