Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie wsparł policjantów w realizacji akcji informacyjno-edukacyjnej Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej  Policji - „Świeć Przykładem”

Od 1 października 2019 roku Komendy Powiatowe w całej Polsce, z inicjatywy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, realizują działania profilaktyczne w postaci propagowania, wśród pieszych uczestników ruchu drogowego,  idei noszenia odblasków. Celem akcji jest zachęcanie pieszych do noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w sytuacjach korzystania z nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinków dróg.
W ramach akcji WORD w Lesznie przekazał kilka tysięcy odblasków wszystkim Komendom Powiatowym z terenu swego działania. Odblaski zostały przekazane policjantom z Leszna, Rawicza, Wolsztyna, Gostynia i Kościana.  Wsparcie otrzymali również policjanci   z  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.
Noszenie odblasków ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych szczególnie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, mgła, opady deszczu nie sprzyjają ich bezpieczeństwu. Kierowca widząc wcześniej święcący punkt zyskane cenne  sekundy, które mogą uratować życie pieszego.
Każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych. Przestrzegajmy tego obowiązku.  Nośmy odblaski o zmroku, w nocy a nawet w dzień.

 

Zdjęcie przedstawiające różnego typu zawieszki odblaskowe

Zdjęcie policjanta wręczającego elementy odblaskowe kobiecie z dzieckiem

Zdjęcie policjantki podającej zawieszkę odblaskową dziecku

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.