Ruszyła jesienna edycja Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa.

Po wakacyjnej przerwie 12 września wznowiła działalność Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa. Tym razem w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie gościły dzieci ze Szkół Podstawowych nr 12 i 10 w Lesznie. Duże zainteresowanie Projektem wśród leszczyńskich placówek oświatowych, spowodowało konieczność uruchomienia w nowym roku szkolnym dodatkowych terminów zajęć.  W zajęciach realizowanych w ramach Akademii w miesiącu wrześniu i październiku weźmie udział około 500 uczniów leszczyńskich szkół podstawowych, głównie z klas III i IV.

Celem programu jest upowszechnianie wśród uczniów podstawowej wiedzy o bezpiecznych zachowaniach w domu, w szkole oraz w czasie zabawy.

W trakcie zajęć funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz pracownicy WORD informują dzieci w jaki sposób wezwać służby ratunkowe, jak korzystać z numerów ratunkowych, jak zachować się podczas wypadku drogowego czy też co zrobić w sytuacji bezpośredniego kontaktu z agresywnym zwierzęciem. W trakcie zajęć praktycznych dzieci zdobywają wiedzę dotyczącą właściwych zachować w trakcie pożaru.

 

Zdjęcie prezentacji slajdów szkoleniowych przez panią policjantkę

Zdjęcie sali szkoleniowej z uczestnikami

Zdjęcie przedstawiciela straży pożarnej w trakcie szkolenia

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.