W dniu 15 kwietnia 2019 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie odbyły się eliminacje miejsko-powiatowe XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Organizatorem i fundatorem nagród był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie.
Uczestnicy Turnieju  w części teoretycznej rozwiązywali pisemny testy:

  • test wiedzy obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu drogowym, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym,
  • test skrzyżowania polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie oraz
  • test z historii polskiej motoryzacji. 

Konkurs przygotowali, przeprowadzili i ocenili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Lesznie z Wydziału Ruchu Drogowego, przedstawiciele Automobilklubu leszczyńskiego oraz pracownicy WORD w Lesznie. W tym roku I miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie, II miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lesznie, a III miejsce powędrowało do Zespołu Szkół Technicznych - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie.
Zwycięzca eliminacji  miejsko-powiatowych, tj. Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie, weźmie udział w dniu 9 maja br. w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się na terenie WORD w Pile.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.