Jedną z imprez towarzyszących Targom Moto Show 2019 w Poznaniu był finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zorganizowany w dniu 29 marca 2019.
Turniej popularyzuje zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kształtuje partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu, popularyzuje podstawowe zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propaguje rower, jako środek transportu, rekreacji i sportu. Organizowany jest on przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Turniej ma charakter wieloetapowy. Uczestnicy turnieju rywalizowali w części teoretycznej podczas której rozwiązywali testy z wiedzy o ruchu drogowym oraz w części praktycznej, polegającej na sprawnościowej jeździe na rowerze.
Drużyna z Leszna zajęła IV miejsce, wyprzedzając wiele ekip z wielkopolski. Atrakcją turnieju było również rozdanie nagród, które odbyło się na głównej scenie targów, gdzie chwilę wcześniej można było zobaczyć wiele sławnych osób ze świata sportów motorowych a także znane postacie z telewizyjnych programów motoryzacyjnych. Oprócz nagród uczestnicy turnieju zdobyli również autografy i zdjęcia ze znanymi postaciami świata motoryzacji.

Zdjęcie oficjeli i uczestników na sali w czasie rozpoczynania imprezy

Zdjęcie uczestnika na rowerowym torze przeszkód

Zdjęcie uczestników w trakcie udzielania pierwszej pomocy medycznej

Zdjęcie drużyny z Leszna z nagrodami

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookie (tzw. ciasteczka). Korzystając z niej bez zmiany ustawień swojej przeglądarki internetowej, zgadzasz się na ich używanie. Szczegółowe informacje zawarte są w polityce prywatności.